Česnakas
Česnakas yra vienas iš populiariausių prieskonių pasaulyje. Stiprus ir charakteringas kvapas, kuris šviežio ir kepto smarkiai skiriasi. Šviežio valgomojo česnako aštrumas pranyksta verdant ar kepant.
Europoje česnakas kaip prieskonis paplito nuo Romos Imperijos laikų ir buvo plačiai naudojamas nuo Indijos iki Rytų Azijos netgi prieš pasirodant šiose šalyse europiečiams. Po užkariavimo česnakas greitai paplito Afrikoje ir abiejuose Amerikos žemynuose. Pakankamai keista, kad šiais laikais Šiaurės Europos šalių gyventojai, atrodo, yra vieninteliai, kurie žiūri į česnaką atsargiai dėl jo stipraus ir ne visada malonaus kvapo.
Česnakas gali būti marinuojamas acte arba alyvuogių aliejuje. Kadangi česnako aromatą ištraukia skystis, marinuotas česnakas paprastai būna švelnus. Žolelių actui aromatizuoti pakanka vienos ar dviejų česnako skiltelių vienam litrui.
Labiau paplitęs kepto ar virto česnako vartojimas. Kaitinant česnakas praranda aštrumą ir stiprų kvapą, aromatas pasidaro švelnesnis, ne toks vyraujantis, puikiai dera su imbieru, pipirais, čili pipirais ir daugeliu kitų prieskonių. Dėl to česnakas yra svarbi sudedamoji dalis beveik viso pasaulio šalių virtuvėse.